Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
PRAVILA I UVJETI SUDJELOVANJA U KREATIVNOM LIKOVNOM NATJEČAJU “OSMISLI I KREIRAJ LOGO"
Autor: Dijana Bučanac Karlović, 21. 12. 2021.

Osnovna škola “Vladimir Nazor” Slavonski Brod raspisuje kreativni likovni natječaj "Osmisli i kreiraj logo” (dalje u tekstu: Natječaj) za učenike od prvog do osmog razreda naše škole.

Tema natječaja je logo Učeničke zadruge Bijeli jelen koji ćemo koristiti kao vizualni identitet naše Zadruge u javnim istupima.

Ostale upute pročitajte u nastavku članka.

ORGANIZATOR NATJEČAJA

Osnovna škola “Vladimir Nazor”
Franje Marinića 9, 35000 Slavonski Brod

TEMA NATJEČAJA

CILJEVI NATJEČAJA:

• poticanje kreativnosti, likovnog izražavanja i stvaralaštva
  • poticanje uporabe digitalnih alata
  • stvoriti jedinstveni vizualni identitet naše Zadruge.

TRAJANJE NATJEČAJA

Natječaj je otvoren od 23. prosinca do 21. siječnja 2022. godine.
Organizator zadržava pravo promjene trajanja natječaja, njegove odgode ili otkazivanja u slučaju promjene organizacije nastave u školama u okolnostima epidemije. U tom slučaju promjena će biti objavljena na ovoj mrežnoj stranici

SUDIONICI NATJEČAJA

U Natječaju mogu sudjelovati svi učenici naše škole od prvog do osmog razreda.

Na Natječaj je moguće prijaviti samo individualne učeničke radove.
Grupni učenički radovi ne mogu sudjelovati u Natječaju te takvi radovi neće biti razmatrani.

TEHNIČKE UPUTE

Format rada je maksimalno A4.
Izrada likovnih radova dozvoljena je u svim izričajima i tehnikama na papiru , kao i digitalnim alatima.
Poslani radovi moraju biti originalni; fotografije, skenovi i/ili kopije i dr. neće se uzimati u obzir.

PRIJAVA ZA SUDJELOVANJE

Svoje sudjelovanje možete prijaviti usmeno Upravi Zadruge (Sanja Bašić, Željka Vargić, Luka Pongračić i Snježana Vidaković)

Ocjenjivat će se kreativnost/domišljatost, originalnost i izražajnost u interpretaciji zadane teme te samostalnost u izradi i tehnička izvedba.

UŽI IZBOR

Stručni će žiri izabrati 3 rada od kojih će Zadružni odbor odabrati pobjednički rad.

BROJ I SLANJE RADOVA

Broj radova poslanih na Natječaj po učeniku je dva (2).
Radove predati učiteljici Ani Brico i nastavnici Snježani Vidaković (Ruščica).

Nastavnici Sanji Bašić ili Željki Vargić (Matična škola)

ŽIRI

Pristigle radove ocjenjivat će stručni žiri koji se sastoji od četiri člana:

1. Snježana Vidaković, profesor likovne kulture
2. Dragana Jušćak, dipl.knjižničar
3. Sanja Bašić, prof.biologije
4. Antonija Raspasović, učiteljica razredne nastave

5. Željka Vargić, dipl.uč.r.n. i informatike

U slučaju eventualne naknadne izmjene sastava žirija, izmijenjeni sastav bit će objavljen na http://www.os-vnazor-sb.skole.hr/

AUTORSKA I SRODNA PRAVA

Sudionici Natječaja izjavljuju da je svaki prijavljeni rad originalno likovno djelo sudionika Natječaja, da nije kopija tuđeg rada te da nisu povrijeđena ničija autorska prava ili prava intelektualnog vlasništva.

Sudionici Natječaja suglasni su da organizator Natječaja stječe nad likovnim radovima koji budu odabrani kao najkreativniji radovi u skladu s ovim pravilima isključivo i neograničeno pravo objave, distribuiranja, reproduciranja i prema potrebi prerade za korištenje u promotivne i druge svrhe, bez daljnje suglasnosti sudionika.

OBJAVA REZULTATA NATJEČAJA

Rezultati Natječaja bit će javno objavljeni najkasnije do kraja veljače 2022.

MEDIJSKO IZVJEŠTAVANJE

Proglašenje rezultata natječaja bit će objavljeno na mrežnoj stranici škole.