preskoči na sadržaj

Osnovna škola "Vladimir Nazor" Slavonski Brod

Login
Kalendar školske godine

                 2017./2018.

Priloženi dokumenti:
Kalendar sk.god. 2017-2018.jpg

Vremenik pisanih provjera

                 1. polugodište

 

Vrijeme

  

http://vrijeme.rtl.hr/

E- upisi u srednju školu

         

               www.upisi.hr

Kalendar
« Rujan 2017 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji

Tražilica
Ponude za ekskurzije

Naša škola


 

Tko je bio Vladimir Nazor?

Vladimir Nazor rođen je 30. svibnja 1876. u Postirama na Braču. Pučku školu je završio na otoku Braču, a gimnaziju u Splitu. Studirao je prirodne znanosti, matematiku i fiziku u Grazu i Zagrebu. Diplomirao je 1902. Počeo je raditi kao suplent u splitskoj gimnaziji, potom kao profesor u Zadru te od 1903. do 1918. godine u Istri (Pazin, Kopar i Kastav), koja je presudno obilježila njegovo stvaralaštvo.  Još 1919. godine postao je dopisni, a 1940. redovni član JAZU (Jugoslavenske akademije znanosti i umjetnosti). Pisao je pjesme, prozu, kritike, eseje, feljtone i studije, prevodio i sastavljao antologije i školske udžbenike. Jedan je od najplodnijih i najpopularnijih naših međuratnih pisaca. Umro je u Zagrebu 19. lipnja 1949.

Važnije su mu knjige:Slavenske legende (Zadar, 1900.), Knjiga o kraljevima hrvatskijem (Zadar, 1904.),Veli Jože (Ljubljana, 1908.), Lirika (Zagreb, 1910.), Istarske priče (Zagreb, 1913.),Utva zlatokrila (Zagreb, 1916.), Medvjed Brundo (Zagreb, 1916.), Stoimena (Zagreb, 1916.), Priče iz djetinjstva (Zagreb, 1924.), Istarski gradovi (Zagreb, 1930.), Šarko(Zagreb, 1930.), Pastir Loda (Zagreb, 1939.), Zagrebačke novele (Zagreb, 1942.),Putopisi (Zagreb, 1942.)

Njegovim imenom je nazvana najveća državna nagrada u Republici Hrvatskoj "Nagrada Vladimir Nazor" koja se dodjeljuje za najbolja umjetnička ostvarenja na području književnosti, glazbe, filma, likovnih i primijenjenih umjetnosti, kazališne umjetnosti te arhitekture i urbanizma u Republici Hrvatskoj.

Školsko zvono

   

1. smjena


1. sat 07:30 – 08:15
2. sat 08:20 – 09:05
3. sat 09:10 – 09:55
4. sat 10:10 – 10:55
5. sat 11:00 – 11:45
6. sat 11:50 – 12:35

2. smjena

1. sat 13:00 - 13:45
2. sat 13:50 - 14:35
3. sat 14:40 - 15:25
4. sat 15:40 - 16:25
5. sat 16:30 - 17:15
6. sat 17:20 - 18:05

 

Djelatnici

 

2016./2017. školska godina

 

    Broj djelatnika:      a)         učitelja razredne nastave:         23

                                       b)         učitelja predmetne nastave:      36

                                       c)         stručnih suradnika:                     5

                                       d)         ostalih djelatnika:                      14

 

       UČITELJI RAZREDNE NASTAVE
 

Marija Delač
Lidija Udovčić
Ante Karin
Marija Babić
Marin Dujmić
Alojzija Petrić
Jasna Rukavina, 
Ida Zukanović Šimunović
Dubravka Matuško
Sanja Zlatarević
Ivanka Kljajić
Martina Kovačević
Antonija Raspasović
Danijela Ljubac Mec
Tajana Radičević
Terezija Lakušić
Željka Vargić, zamjena Iris Ferhatović 
Irena Štević 
Alenka Rac
Marijana Demetrović
Antonija Ćutinić
Danijela Kovačević 
Tanja Birer Novoselović

 


UČITELJI PREDMETNE NASTAVE
 

Ranka Vranešević, hrvatski jezik 
Dubravka Pletikapić, hrvatski jezik 
Marica Puškarić, hrvatski jezik 
Mirko Kruljac, hrvatski jezik 
Damir Valjetić, hrvatski jezik 
Ana Balen, njemački jezik
Katarina Mamić, engleski jezik 
Andreja Grško, engleski jezik 
Maja Ferić, engleski jezik MŠ 
Tanja Bilić, engleski jezik PN,RN
Paulina Plenković, engleski jezik RU,GB,DB,KL,GV
Krešimir Škuljević, povijest 
Matija Benić, povijest
Jasenka Kovačević, geografija
Josip Jurković, geografija/povijest 
Mirjana Vuksanović, priroda-biologija 
Sanja Žutinić, priroda-bologija 
Pavica Marjanović Radeljak, kemija

Anita Hrgović, kemija 
Stjepan Stanić, tehnička kultura 
Nataša Stanković, tehnička kultura 

Sanja Valjetić, matematika

Dragana Harambašić, matematika

Nikolina Marinac, matematika 

Josip Lukač, fizika i matematika
Snježana Rašković, likovna kultura 
Dražen Blekić, TZK 
Robert Smuda, TZK 
Mirta Grubišić, glazbena kultura
Kristina Udovičić, glazbena kultura
Dijana Bučanac, informatika
Irena Guberac Radičević, vjeronauk MŠ
Helena Aničić, zamjena Vjekoslav Janković, vjeronauk RU, GB
Antonija Galojlić, vjeronauk KL,DB
Josip Aničić, vjeronauk MŠ

 

Poseban razredni odjel

Nataša Pavić, edukacijski rehabilitator

 
 

RAVNATELJICA

Vesna Šimić
 
 

STRUČNI SURADNICI

Gordana Franić, defektolog
Željka Rubil, psiholog
Antonija Koristka, pedagog, zamjena Mia Vrljić
Dragana Jušćak, knjižničar



ADMINISTRATIVNO I TEHNIČKO OSOBLJE

Silvana Iličević, tajnica
Maja Skutari, računovođa
Jadranka Petričević, spremačica
Petra Ružić, spremačica
Marta Petrušić, spremačica
Vlatka Antunović, spremačica
Danijela Kovačević, spremačica
Ivanka Žambok, kuharica
Katica Ružić, spremačica
Željko Šimić, rukovatelj cent. grijanjem/domar
Evica Pitlović, spremačica
Ivana Ćukić, spremačica
Joso Tunjić, spremač
Marija Štević, spremačica
preskoči na navigaciju