Osnovna škola "Vladimir Nazor" Slavonski Brod

2017./2018.

Priloženi dokumenti:
Kalendar sk.god. 2017-2018.jpg

E- upisi u srednju školu

www.upisi.hr

« Studeni 2017 »

Naša škola

Tko je bio Vladimir Nazor?

Vladimir Nazor rođen je 30. svibnja 1876. u Postirama na Braču. Pučku školu je završio na otoku Braču, a gimnaziju u Splitu. Studirao je prirodne znanosti, matematiku i fiziku u Grazu i Zagrebu. Diplomirao je 1902. Počeo je raditi kao suplent u splitskoj gimnaziji, potom kao profesor u Zadru te od 1903. do 1918. godine u Istri (Pazin, Kopar i Kastav), koja je presudno obilježila njegovo stvaralaštvo.  Još 1919. godine postao je dopisni, a 1940. redovni član JAZU (Jugoslavenske akademije znanosti i umjetnosti). Pisao je pjesme, prozu, kritike, eseje, feljtone i studije, prevodio i sastavljao antologije i školske udžbenike. Jedan je od najplodnijih i najpopularnijih naših međuratnih pisaca. Umro je u Zagrebu 19. lipnja 1949.

Važnije su mu knjige:Slavenske legende (Zadar, 1900.), Knjiga o kraljevima hrvatskijem (Zadar, 1904.),Veli Jože (Ljubljana, 1908.), Lirika (Zagreb, 1910.), Istarske priče (Zagreb, 1913.),Utva zlatokrila (Zagreb, 1916.), Medvjed Brundo (Zagreb, 1916.), Stoimena (Zagreb, 1916.), Priče iz djetinjstva (Zagreb, 1924.), Istarski gradovi (Zagreb, 1930.), Šarko(Zagreb, 1930.), Pastir Loda (Zagreb, 1939.), Zagrebačke novele (Zagreb, 1942.),Putopisi (Zagreb, 1942.)

Njegovim imenom je nazvana najveća državna nagrada u Republici Hrvatskoj "Nagrada Vladimir Nazor" koja se dodjeljuje za najbolja umjetnička ostvarenja na području književnosti, glazbe, filma, likovnih i primijenjenih umjetnosti, kazališne umjetnosti te arhitekture i urbanizma u Republici Hrvatskoj.

1. smjena

1. sat 07:30 – 08:15
2. sat 08:20 – 09:05
3. sat 09:10 – 09:55
4. sat 10:10 – 10:55
5. sat 11:00 – 11:45
6. sat 11:50 – 12:35

2. smjena

1. sat 13:00 - 13:45
2. sat 13:50 - 14:35
3. sat 14:40 - 15:25
4. sat 15:40 - 16:25
5. sat 16:30 - 17:15
6. sat 17:20 - 18:05

My house
Učenici 2.b razreda učili su o prostorijama u kući i kako izreći na engleskom jeziku
gdje se neki član obitelji nalazi.

Nakon što su usvojili novi vokabular i zamjenice HE i SHE, pjevali su pjesmicu i
izvodili pripadajuće pokrete.

Također su rješavali radni listić u kojem su sami stvarali raspored prostorija
u kući.

Katarina Mamić

Shapes

Danas su učenici 2.a razreda učili o osnovnim geometrijskim oblicima. Pjevali su pjesmicu, izvodili je uz pokrete, te na kraju u skupinama bojali, rezali i lijepili odgovarajuće likove.

Nakon što je svaki učenik obojao i izrezao krug, kvadrat, pravokutnik i trokut, svaka skupina bila je zadužena za predstavljanje jednog lika. Radove smo izložili u razredu.

Katarina Mamić

Croatia

Učenici 4. razreda područne škole Gornja Vrba upoznali su se s nekim državama u Europi poput Italije, Engleske, Španjolske, njihovim glavnim gradovima, te diskutirali o tome po čemu je koja od njih prepoznatljiva. Zatim su kroz oluju ideja isto učinili i za Hrvatsku. Razgovarali su o tradicionalnoj odjeci, glazbi i hrani i otkrili koliko je njihova država bogata u svemu. Osnovno su u parovima i zapisali.

Animals in Danger!

Učenici 4.a i 4.b razreda područne škole Gornja Vrba učili su o nekim životinjskim vrstama koje su ugrožene, gdje žive, čime se hrane i zbog čega su u opasnosti od izumiranja. Nakon što su pročitali osnovne činjenice o njima, u skupinama su izrađivali umne mape o svakoj životinji te razvili svijest o čuvanju okoliša i životinjskog svijeta.

At the grocery shopping

Učenici 4.a razreda područne škole Gornja Vrba vježbali su vokabular i izraze vezane uz hranu kroz igru trgovine. Također su tako naučili kako pristojno pitati za nešto u trgovini tako da su uzeli uloge prodavača i kupca. Upoznali su se i s funtom - stranom valutom koja se koristi u Engleskoj, te saznali kolika je njezina protuvrijednost u kunama.

School Rules - Školska pravila

Danas su učenici 4.a i 4.b razreda područne škole Gornja Vrba ponavljali o školskim i razrednim pravilima. U skupinama su odlučili kojih je to osam po njima najbitnijih razrednih pravila kojih se svi trebaju pridržavati. Izabrali su najuspješnije radove koje smo izložili u razredima.

Merry Christmas and Happy New Year!

Danas su učenici 4. razreda Podrucne skole Gornja Vrba obilježili dolazak

najvećeg kršćanskog blagdana Božića slušajući i pjevajući božićne pjesme na

engleskom jeziku, te izrađujući božićne čestitke. Čestitke su radili izrezivajući

kolaž papir u trakice i lijepeći ga u obliku bora na podlogu. Svatko je svoj bor

ukrasio na jedinstven način a na engleskom jeziku svima su napisali poruku:

Merry Christmas and Happy New Year!

Učenje brojeva kroz igru i zabavu

Učenici 3. razreda u Gornjoj Vrbi učili su na satu EJ brojeve do 20 kroz igru i zabavu.

Igrajući igru Memory morali su pronaći parove koji su se sastojali od znamenki i odgovarajućih brojeva napisanih riječima na EJ, kako bi ih znali prepoznati i napisane riječima.

Također su usvajali brojeve igrajući igru Bingo, gdje je netko od njih izvlačio i čitao brojeve na EJ, a ostali su pratili u svojim tablicama tko ce prvi prekrižiti svoje brojeve i postati novi pobjednik.

PŠ Gornja Vrba, učenici 3. razreda

Učenici 3. razreda osnovne škole u Gornjoj Vrbi upoznali su se sa svojim prvim gramatičkim oblicima glagola biti (to be) na engleskon jeziku.

Vježbali su to kroz rad u paru tako što su trebali od 12 rečenica izabrati četiri prave koje se odnose na njihovog lika.

Radovi su bili veoma uspješni, a učenici su kroz zabavu naučili razlikovati i primijeniti oblike glagola biti u licima jednine.

English workshop