Foto natječaj
Autor: Administrator , 19. 11. 2013.

Nakladnička kuća FoMa uz potporu Ministarstva turizma organizira natječaj za najbolje turističke fotografije, koje će biti uvrštene u   DJEČJE VODIČE PO HRVATSKOJ

Natječaj ima dvije teme:

A) GRADOVI HRVATSKE - kolor fotografije: znamenitosti i panorame gradova iz svih Županija.

B) PRIRODNE LJEPOTE HRVATSKE                                                                                                                                kolor fotografije: Nacionalni parkovi, Parkovi prirode i prirodne ljepote iz svih regija Hrvatske.

Uvjeti sudjelovanja:

1. Pravo sudjelovanja imaju svi fotografi, amateri i profesionalci iz Hrvatske i inozemstva.

2. Svaki autor može sudjelovati s najviše deset fotografija po temi.

3. Fotografije se primaju kao digitalni zapisi, a radovi moraju udovoljavati sljedećim tehničkim uvjetima: duža strana fotografije treba biti min. 2000 - max. 2500 piksela; rezolucija 300 dpi;             JPG format visoke kvalitete.

4. Fotografije treba označiti rednim brojem iz prijavnice, slovom sekcije u koju se rad prijavljuje, te imenom i prezimenom autora: npr. 2A petar petrovic. Koristite englesku abecedu, bez dijakritičkih znakova.

5. Uz fotografije, potrebno je poslati ispunjenu Prijavnicu. Fotografije bez popunjene Prijavnice ne ulaze u konkurenciju.

6. Radovi se šalju elektroničkom poštom na adresu: djecji.vodici@gmail.com.  Zbog veličine datoteka, svaku fotografiju pošaljite zasebno, a Prijavnicu zajedno s fotografijom u prvom mailu. Fotografije i Prijavnicu na CD-u ili DVD-u možete poslati i poštom: FoMa, Creska 18, 10110 Zagreb.

7. Prijavom na natječaj, svaki autor jamči da su fotografije njegovo osobno autorsko djelo i dozvoljava reproduciranje fotografija i objavljivanje u Dječjim vodičima po Hrvatskoj, na web stranicama , u medijima i publikacijama u svrhu promidžbe bez posebne naknade.

8. Od pristiglih radova, stručni žiri će odabrati fotografije za web izložbu, a najbolje  fotografije će biti objavljene u Dječjim vodičima po Hrvatskoj.

9. Autorima čije fotografije budu objavljene u Dječjim Vodičima, izdavač će poslati po 5 kom. autorskih primjeraka Vodiča.

10. Zadnji rok za slanje fotografija je 1.12. 2013.

Za sve dodatne informacije stojimo na raspolaganju!

1

Creska 18, 10110 Zagreb; tel./fax: 01/3631-570                                                                                        foma@zg.t-com.hr, foma@foma.hr                                                                                                           www.foma.hr

Uvjeti sudjelovanja:

2. Svaki autor može sudjelovati s najviše deset fotografija po temi.

10. Zadnji rok za slanje fotografija je 1.12. 2013.

Za sve dodatne informacije stojimo na raspolaganju!

1